Czech House na Poland Rocku

Jeden z největších festivalů ve střední Evropě dříve pod názvem Przystanek Woodstock nyní Poland Rock, který se koná v Kostrzyn Nad Odra hostil zcela nový projekt – Czech House. Tento festival každoročně navštíví kolem 1 mil. návštěvníku z celého světa a nutno podotknout, že celý festival je pro všechny zdarma. Poprvé v celé historii pozvali organizátoři festivalu Českou republiku skrze agenturu MusicMap, aby zde prezentovala českou hudbu, historii, sport a místní umělce. Celý projekt Czech House vznikl za podpory Ministerstva pro místní rozvoj a Czech Tourism. V areálu Czech House návštěvníci ochutnají kus České republiky aniž by překročili hranice Polska či festivalu.

Hosté našeho Českého Domu mohli navštívit hlavní expozici a to stan Czech Tourism, kde budou k dispozici informace o České republice, dále zde bylo vystaveno několik velkoformátových snímků vystihující krásu přírody a památek ČR. Pro přímé nahlédnutí do naší vlasti mohli návštěvníci vyzkoušet speciální brýle pro virtuální realitu.
Celým dnem provázeli muzikanti, kteří vystoupili na akustické stage, kde mimo jiné bylo v rámci programu jamování kapel. Návštěvníci si mohli poslechnout kapely jako By The Way, Rambling Wolves, Charlotta, Marry B a další, které se účastnily největší soutěže neprofesionálních kapel ve střední Evropě, Skutečná Liga, kterou pořádá agentura N.S.E.F. Production. Uměleckou scénu zde zastoupil uznávaný umělec Laco Garaj, který zde vystavoval své obrazy, skleněné sochy a vitráže, které jste měli šanci vidět např. ve filmu Johanka z Arku od světoznámého režiséra Luca Bessona.

Od začátku až do konce festivalu se v areálu promítaly hudební dokumenty, záběry pořízené z českých krajů od Czech Tourism a to na velkoplošné LED obrazovce. K vidění byly i unikátní hudební nástroje od nového českého výrobce Badstroke Guitars. Sportovní sféru zde zastoupila expozice určená jednomu z nejznámějších týmů ČR a to pražské Slavii. Lidé se zde měli možnost dozvědět o historii, významných okamžicích a legendách tohoto sportovního klubu. Pro návštěvníky byly každý den připravené soutěže o ceny.

Na festivalu vystoupily i kapely z pražských Eliminací na Przystanek Woodstock. Pěti členná porota v čele s organizátorem festivalu Jurekem Owsiakem rozhodla po odehraných vystoupeních následovně. Na pódiu pivovaru Lech si zahrála kapela Idio & Idio (1. místo v soutěži Skutečná Liga 2016), malou stage obsadily kapely Cox & Vox (2. Místo v soutěži Skutečná Liga 2016) společně s kapelou Fish Face a nakonec 1. místo si vybojovala kapela Projekt Parabelum, která si zahrála na hlavní stage, kde v roce 2015 koncertovala také kapela The Snuff.

Více informací zde.