Koncert vážné hudby pod Lánskou bránou

Asociace podpory rozvoje kulturních aktivit (APRKA) a Divadlo Lány.

připravili

KONCERT VÁŽNÉ HUDBY POD LÁNSKOU BRÁNOU

Pod hvězdným nebem a osvětleným obloukem brány s šumícím hvozdem v pozadí zazní neotřelý žánr v rámci hudebního stylu „crossover“ nazvaný CRAZY CLASSIC v podání TWO VOICES a nezapomenutelné písňové kusy z období raného českého swingu v podání SHADDE YADDA.

Kdy: 27. srpna 2023 od 18.00 hod. (vstup volný)

Kde: u Lánské brány (křižovatka Berounské a Lesní ulice)

TWO VOICES

Vokální duo TWO VOICES představuje svým posluchačům neotřelý žánr v rámci hudebního stylu „crossover“ nazvaný CRAZY CLASSIC. Koncert ze slavných melodií velkých klasiků (Bach, Beethoven, Dvořák, Chačaturjan, Mozart, Strauss..) s humornými i poetickými texty Jany Rychterové je postaven na zdánlivě nespojitelném – na neobvyklé kombinaci dvou stylově odlišných ženských hlasů a vážnohudebním prožitku umocněném veselými úsměvy. Toto pražské uskupení, které se již v minulosti zapsalo do povědomí rozhlasových posluchačů či diváků oblíbených televizních pořadů (j. Uvolněte se, prosím, Talentmánie, Před půlnocí, Dobročinná akademie Paraple a řady dalších) zpívá vážnou hudbu a očekává, že se publikum bude smát. A ono se opravdu směje. Obě protagonistky, Dája Šimíčková (soprán) a Jana Rychterová (alt, kytara) vás přesvědčí o tom, že pokud v dnešní poněkud bláznivé době existuje něco, co s absolutní jistotou zabírá na posílení duševního a fyzického zdraví, pak je to především humor, nadhled a smích. https://youtu.be/….cz

SHADDE YADDA

Říkej mi to potichoučku, Dívka k rytmu zrozená, Slunečnice a jiné nezapomenutelné písňové kusy z období raného českého swingu z pera Kamila Běhounka, Václava Pokorného, Alfonse Jindry, Slávy Emanuela Nováčka, Bedřicha Nikodéma, Františka Svojíka, Jiřího Traxlera nebo Jaroslava Ježka  zasazené do úsměvného dobového scénáře doplní cenné rady Gutha Jarkovského i malá připomínka světových autorů jako Ellington či Gershwin , kteří byli našim českým tvůrcům nekonečnou inspirací. Dáju Šimíčkovou, zpěvačku interpretující raný swing již dlouhá léta ( v minulosti např. po boku Ondřeje Havelky) doprovázejí špičkoví hudebníci –  David Fárek na saxofon, Jiří Kovář na kytaru, Jaroslav Šimíček na kontrabas a Jan Dvořák na bicí. Dáma i pánové mají na kontě nejen nesčetně domácích i zahraničních swingových koncertů, ale třeba i nahrávky dobové hudby k úspěšným TV seriálům či filmům ( První republika, Protektor, Bohéma aj.)


Rok 2022

Pod hvězdným nebem a osvětleným obloukem brány s šumícím hvozdem v pozadí zazní Vivaldi či Mozart Romance a Piazzola v podání TRIO 75 a skladby Pink Floyd v podání ALL RIGHT BAND. 

Kdy: 2. října 2022 od 18.00 hod. (vstup volný + uvítací drink pro každého)

Kde: u Lánské brány (křižovatka Berounské a Lesní ulice)