Koncert vážné hudby pod Lánskou bránou

Asociace podpory rozvoje kulturních aktivit (APRKA) a Divadlo Lány.

připravili

KONCERT VÁŽNÉ HUDBY POD LÁNSKOU BRÁNOU

Vystupující: TRIO TALIA

zpěv – flétna/fagot – klavír

Pod hvězdným nebem a osvětleným obloukem brány s šumícím hvozdem v pozadí zazní v programu s názvem Vivat musica! skladby mistrů, jako jsou A. Vivaldi či W. A. Mozarta. 

Kdy: 24. září 2021 od 18.00 hod.

Kde: u Lánské brány (křižovatka Berounské a Lesní ulice)

Trio Talia se věnuje interpretaci různých stylových období. Působí ve složení Monika Chmelařová–klavír, Veronika Vildmanová –zpěv a Jana Vávrová – zobcové flétny/fagot. Vzniklo v roce 2015 a ve stávajícím složení pravidelně koncertuje od roku 2019, kdy s programem Vivat musica! vystoupilo např. v rámci Kulturního léta ve Valdštejnské zahradě v Praze. 

Klavíristka Monika Chmelařová vystudovala Konzervatoř v Pardubicích a Akademii múzických umění v Praze. Absolvovala interpretační kurzy u významné ruské pianistky N. Akopian. Je laureátkou několika soutěží, sólově vystupovala s Komorní filharmonií Pardubice, Filharmonií Hradec Králové a Jihočeskou komorní filharmonií. V současné době se kromě koncertování věnuje také pedagogické činnosti a korepetici. 

Flétnistka a fagotistka Jana Vávrová absolvovala Konzervatoř Praha a Filozofickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně. Zúčastnila se odborných seminářů a kurzů u J. Gundersen a K. de Witt. Pravidelně koncertuje jak sólově, tak s komorními ansámbly i orchestry, hostuje na festivalech. Je vyhledávanou a úspěšnou učitelkou hudby. 

Sopranistka Veronika Vildmanová se zpěvu věnuje od doby vysokoškolských studií, kdy vedle Filozofické fakulty Univerzity Karlovy studovala na Pěvecké konzervatoři Praha. Několik let studovala a pracovala na Dálném Východě. Pravidelně koncertuje, podílí se na literárně hudebních pořadech, je také organizátorkou projektů a produkční.